Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra kariyerine 1989 ‘da Boyner Grup’ta başlamış, ardından Sabah, Habertürk TV, Star TV ve Milliyet Gazetesi olmak üzere onsekiz yıl boyunca medya kuruluşlarında satış ve pazarlamada görev yapmıştır. Mısır ve Güney Afrika’da perakende ve turizm sektörlerinde deneyim kazanmıştır. Bu süreçte dünyanın birçok farklı ülkesinden kişiyle işbirliği yapmış olması kendisine farklı kültürleri anlama konusunda avantaj sağlamıştır. Kendi şirketini kurmadan önce Sabah Gazetesi İnsan Kaynakları Eki’nin Genel Müdür Yardımcısı olan Tecer, yıllar içerisinde çeşitli konferanslar düzenlemiş, bazılarında konuşmacı olmuştur.

2011 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılarak kendi işini kurmuş ve Türkiye’de birçok farklı firmaya iletişim, ikna, performans yönetimi konularında eğitmenlik ve danışmanlık  hizmeti vermiştir.

İngiltere’de Paul Mc Kenna’da NLP Practioner (NLP Pratisyen) ve Master Practioner (NLP Uzman Pratisyen) ve Persuasion Enginering (İkna Mühendisliği) programlarını tamamlamış ve yine merkezi Londra’da bulunan ILM Enstitüsü’nde (Institue of Leadership & Management)  eğitimcinin eğitimi sertifikasını almıştır.

Pozitif Psikoloji ve Derin Demokrasi konularına duyduğu merak, iletişim konusunda derinleşmesine fayda sağlamış ve koçluk eğitimleriyle öğrendiklerini sentez haline getirmeyi hedeflemiştir.

2014 yılından bu yana düzenli olarak Harvard Business Review’de blog yazarlığı yapmakta ve makaleleri sıklıkla en çok okunanlar arasında yer almaktadır.